Arvamusfestival: Vaimustus ja viin ja viha – emotsioonid Eesti peredes

Selle aasta arvamusfestivalil sai alkoholi ja selle jootmise korraldusega seonduvat põhjalikult ja mitmest erinevast aspektists analüüsitud. Alkoholi rolli Eesti elus lahati mitme erineva nurga alt. Riina Raudne arutas koos Viktoria Ladõnskaja ja Jorgen Matsiga Eesti pere-elu iseärasusi ja alkoholi rolli neis.

Meie kaasamõtlejate ja toetajate ring on dramaatiliselt suurenenud ja selline tunne on, et murdepunkt on varsti käes. Tuhat tänu korraldajatele ja meie aruteludes osalejatele värskete mõtete ja inspiratsiooni eest!

Arutelu kirjeldus:
Eestlastele pannakse süüks vähest tunnete väljendamist, samas on liiga paljudes peredes mureks alkoholiprobleemid ja vägivald. Millised emotsioonide väljendamise viisid on Eesti peredele iseloomulikud ja miks? Kas oleks mingeid viise, kuidas Eesti pered võiksid õppida tunnetega paremini toime tulema ja kuidas me saaksime vähendada stressi väljaelamist enda ja teiste tervist kahjustaval viisil? Kas meil oleks midagi õppida teistelt rahvustelt?

Alkoholiarutelu Arvamusfestival 2015 kavas: http://www.arvamusfestival.ee/stage/vaimustus-ja-viin-ja-viha-emotsioonid-eesti-peredes